Söve

Binaların dış cephelerine estetik kazandırmak amacı ile uygulanan ve dışarıdan gelecek her türlü sıvı maddeden korumayı amaçlayan cephe profillerine denir. Bu profiller, son yıllarda dekorasyona verilen önem ile birlikte pencere ve kapıların kenarlarına dikey olacak şekilde ve dörtkenarına çerçeve şeklinde uygulanmaktadır.

Yapılarınızın estetik görünümünü de artırdığı için binanıza değer katmaktadır. Bu ürünler binalarınıza estetik bir güzellik sunmanın yanı sıra ısı, ses gibi dış etkenlere karşı yüksek dayanımlı bir izolasyon malzemesidir. Özellikle pencere etraflarında kullanılan bu ürün zeminden daha yüksek bir boyut vermektedir. Ancak daha dekoratif bir görünüm için isteğe bağlı olarak iç cephede de kullanılabilmektedir.

Firmamızın sizler için ürettiği bu ürünün bir çok modellerine bakabilir ve size uygun olan modeli bulduğunuzda fiyat teklifi veya detaylı bilgi almak için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz ürünü daha kısa sürede ve en iyisi olarak sizlere sunabiliriz.

SP001

SP002

SP003

SP004

SP005

SP006

SP007

SP008

SP009

SP010

SP011

SP012

SP013

SP014

SP015

SP016

SP017

SP018

SP019

SP020

SP021

SP022

SP023

SP024

SP025

Söve müşterinin talebine göre özel ölçü ve özel tasarım olarak üretilebildiği gibi aynı zamanda, standart çeşitler arasından katalog ürünü olarak imal edilmektedir.

Son zamanların en popüler mantolama malzemesi olarak rağbet gören modeller, hem iç mekan hem de dış mekanlara estetik görünüm sağlamaktadır. Firmamızda birbirinden farklı ve piyasada yer alan modellerden farklı ve özgün olanlarına ulaşmanız mümkündür.

Üretim aşamasında kaliteden taviz vermeden estetik ve kapsamlı modellere yer veren firmamız, teknolojik ve hızlı alt yapısı ile çalışmalarını sürdürmektedir. Gerek firmamıza gelerek, gerekse internet üzerinden müşterilerimizin ihtiyacı olan yeni ve güncel modelleri inceleyebilirsiniz. Kişiye özel tasarımlarımız ile mekanlarınızda ekonomik rakamlar ile estetiğe kavuşabilirsiniz. Daha geniş bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Söve

Söve, binalarda kullanılan profillere deniyor. Genel olarak kapı ve pencereleri yağmurdan koruyacak şekilde oluşturuluyor. Dışarıdan gelebilecek sıvı maddeler için koruma açısından son derece önemli bir malzemedir. Kısaca cephe profilli olarak da tanımlanabilir. Kapıların ve pencerelerin kenarına dikey ve dört kenarına çerçeve olarak yapılır. Uygulanan yüzeyde en doğru uygulama dışa doğru olacaktır. Değişik malzemelerden söve uygulamaları yapılabilir. Kullanılabilecek pek çok malzeme var.

Söve çeşitleri;

Doğal taş söve, alüminyum söve, mermer söve, metal söve, beton, fibrobeton, alikobant, strafor poliüretan gibi pek çok malzemeden söve çeşitleri yapılabilir.

Pencere Sövesi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Merak edilen bir diğer soru ise pencere sövesi nedir sorusudur. Bu sorunun yanıtı, pencere anatomisine uygun şeklide dış cephe kaplamasının, korumasının yapılması olarak verilir.  Direkt olarak çerçeve tüm pencere sistemini çevreleyen ve destekleyen çerçeve olarak ifade edilir. Söve taçları dikey ya da yan eşikten oluşmaktadır.

·         Dikey söve: Pencerede kullanılan söveler dikey olabilir. Üst başlık pencere çerçevesinin tepesini oluşturulan ana yatay kısım olarak ifade edilir. Dikey sövelerin bir diğer ismi ise jamblar olarak bilinir.

·         L söve yüzeyi: Jambliner yani L söve yüzeyi, bir pencere çerçevesinin kenarlarına giderek pencere kanadına rahatça uyabilen bir şerit olarak ifade edilir. Pencere çerçevesinin kenarlarına giderek pencere kanadına rahatça uyabilen şerit olarak ifade edilir.

Kullanım tamamen yapılan söve sonrasında, cam ve kapı gibi alanlardan duvarların zarar görmesini önler. Direkt olarak su ve diğer sıvıları engelleyecek olduğundan dış cepheyi de korur. Hem iç cepheye su ulaşmasını hem de direkt olarak pencerenin korunmasını sağlayacaktır. Pencere sövesi nasıl kullanılır sorusunun yanıtı verilmiştir. Bunu göz önünde bulundurarak doğru ve eksiksiz uygulamaların olması sağlanabilir.

Dış Cephe Söve İmalatı

Pencere sövelerinin bina giriş çıkışlarında yani kapılarda kullanılan kapı sövesi gibi çeşitlerden oluştuğunu söyleyebiliriz. Balkonda kullanılan söveler ise balkon söveleri, Fransız balkon diye tanımlanan yapılarda kullanılan söveler de bu çeşitler arasında yer almaktadır.

Poliüretan söve;

Çok sayıda avantajı sizlere sunar. Tasarım çalışmalarında son derece esnek davranılması, tercih edilen bu malzeme sayesinde olmaktadır. Tasarımcı, istediği söve tasarımını kendisi hazırlayarak söve çizimlerini uygulayabilir. Program üzerinden iletilmesi durumunda söve yapımı da özenle tamamlanmış olacaktır. Hem profesyonel bir çalışma hem de özel bir çalışma olması tamamen yapılan tasarıma ve kullanılması gereken malzemeye göre belirlenmektedir.

İstanbul Söve Firmaları

Binanın daha estetik bir yapı olmasını sağlamak açısından söve vazgeçilmez olabilir. Bunun için yapmanız gereken İstanbul söve firmaları ile iletişime geçmek olacak. Dış cephe uygulama teknikleri olarak karşınıza çıkacak olan bilgilendirmenin ardından, uygulama talep edebilirsiniz. Söve firmaları  tarafından yapılacak olan uygulamalar; farklı malzemeler ve farklı tasarımlar üzerinden olabilir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak en uygun fiyattan söve talep edebilirsiniz. Söve fiyatları almak için firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Seçim tamamen sizin.

TOP