Pilaster Sütun

Estetik değerin ön plana çıkması istendiği durumlarda, yapıların duvar geçiş yerlerini gizlemek için kullanılan aksesuarlara denir. Poliüretendan üretilen sütun ve başlık modellerimiz sitemizde farklı desenler ile sergilenmektedir. Harika bir kamufle aksesuarı olarak kullanılan bu modelleri, diğer aksesuarları ile birlikte kullanılarak tamamlayıcı unsur görevi alırlar. Daha çok geniz duvar yüzeylerinin süslemesinde ve giriş görsellerinde dekoratif görünüm elde etmek amacı ile tercih edilirler.

STP İ 01

STP İ 02

STP İ 03

STP İ BAŞLIK

STP K 01

STP K 02

STP K 03

STP K BAŞLIK

PS001

PS002

kullanılacağı alana ve kişilerin isteklerine uygun olarak birçok farklı şekillerde dizayn edilmektedir. Birbirinden güzel tasarımlar ile üretilen modeller evlere ve işyerlerine ayrı bir güzellik katar. Dor, İon, Korint ve kompozit isimlerinde çeşitleri vardır. Bu ana modeller değişik figürler ile zenginleştirilerek zengin bir model çeşitliliği ile üretilmektedir. Sütunun kullanılacağı alana uygun projelendirme yapılarak kişilerin istekleri de göz önünde bulundurularak model oluşturmaktadır.

Pilaster Sütunlar ile Yapılarda Etkileyici Görünümleri Yakalamak Mümkün

Günümüzde yapıların estetik görünüme sahip olması hiç olmadığı kadar önemli. İnsanlar, içerisinde zaman geçirdikleri yerlerin en etkileyici görünüşlerde olması adına artık araştırmalarını çok daha iyi bir şekilde yapmaya başladılar. Böyle olunca da klasik anlamda yapılan çalışmalar artık yerini çok daha profesyonel ve başarılı sonuçlara bırakmaya başladı. Pilaster sütun modelleri de yine üretilmeye başlandıkları günden itibaren insanların hakkındaki incelemelerini sıklaştırdıkları ürünlerden bir tanesi olmayı başardı. Görsel anlamda istenilenleri vermesinin yanı sıra bulunduğu alandaki görünümü tamamlayıcı olmasından dolayı da artık pek çok farklı yerde bu ürünlerin kullanılmakta olduğunu görmek de mümkün hale geliyor.

 

Alana Uygun Özel Sütunlar

Her bir yapıdaki uzunluk genişlik ölçüleri birbirinden farklıdır. Bundan dolayı da pilaster sütun arayışına girecek olan kişilerin mutlaka öncelikli olarak hangi ölçülerde ürün istediklerini netleştirmeleri gerekecektir. Bulunulan alandan çok yüksek ya da alçak olacak sütunlar, görünümü güzelleştirmek bir yana çok daha kötü sonuçların ortaya çıkması anlamına gelecektir. Yapılarda süs öğesi olarak kullanılmak amacı ile tercih edilen bu sütunlar, şimdilerde birbirinden farklı modellerde hazırlanmakta. Bu sayede keskin yapılı ve görünümü ciddi anlamda bozabilecek olan modeller yerine daha yuvarlak ya da yarı yuvarlak modellerin içerisinden seçim yapmak da mümkün hale gelmektedir.

 

 

Etkileyici görselliğin ön plana çıkartılması adına kullanılmakta olan pilaster sütun modelleri ağırlıklı olarak yapıların ön cephelerinde tercih edilmektedir. Kimileri ise bununla beraber pencere ya da kapıların etraflarında da sütunları kullanmayı tercih edebilmektedir. Bu sayede bulunulan alanda Antik Yunan ve Roma dönemlerinin muhteşem havasını yakalamaları da kolay olacaktır. Sütunların gövde kısımlarının yanı sıra başlık kısımları da yine özenle hazırlanmalıdır. Bu sayede arzu edilen tamamlayıcı görüntünün ortaya çıkartılması sağlanacaktır. Özellikle de doğru şekilde hazırlanmış olan pilaster sütunlar, üç boyutlu şekilleri ve etkiletici görsel tasarımları ile beraber istenilen her yerde kullanılabilmektedir. Klasik boyutların yanı sıra isteyenler üzerinden diledikleri boyut ve modeldeki ürünler arasından seçimlerini yapabilirler. Böylece bulundukları alanın dekorasyonunu etkileyici şekilde tamamlamış olurlar.

TOP