Poliüretan Çıta

Poliüretan Çıta iç mimaride kullanılan dekorasyon unsurlarından biridir. Ev ve işyerlerinin duvar ve çatıları için uygulanabilen bir üründür. İç mimaride görsel bir güzellik oluşturmak için uygulanan ; poliüretan ve alçı gibi farklı malzemelerden yapılmaktadır. Duvar günümüzde popüler olarak kullanılan dekoratif malzemesidir. Mekânlara modern ve şık bir görünüm kazandıran uygulaması profesyonel ekipler tarafından yapıldığında mükemmel bir dekorasyon olmaktadır. Duvar ya da tavan uygulanacağında öncelikle yapıştırılacağı alan ölçülüp uygun proje oluşturulmaktadır. Kişilerin istek ve arzularına uygun olarak hazırlanan projeye uygun üretim yapılarak montajı gerçekleştirilmektedir. Ev ve işyerlerinde tüm odalar için uygun proje hazırlanarak mimari bir dekorasyon ile harika bir güzellik oluşturmaktadır.

C001

C002

C003

C004

C005

C006

C007

C008

C009

C010

S001

 

Poliüretan Çıta uygulama aşamaları:

  • Öncelikle proje hazırlanır ve uygulanacak duvara çizim yapılır
  • Ölçülere uygun şekilde kesimi yapılır
  • Koruyucu bant ve muşamba ile gerekli önlemler alınır.
  • Kesilen belirlenen alana yapıştırılır.
  • Yapıştırdıktan sonra tüm alan boyanır.

 

Dekorasyonun Tamamlayıcı Unsuru Poliüretan Çıtalar

Yapıların iç kısımların güzel bir görünüme sahip olması her zaman önemlidir. Gerek evlerde gerekse iş yerlerinde iç mimari anlamında etkileyici görüntünün çıkartılması adına araştırma yapan insanlar incelemelerini yaparlar. Ve bu incelemelerdeki temel hedefleri, ortaya etkileyici ve güzel bir görüntünün ortaya çıkartmak oluyor. Ve poliüretan çıta modellerinin üretilmeye başlaması ile beraber de aradıkları sonuçları son derece kolay bir şekilde bulma imkanına erişiyorlar. Görsel anlamda etkileyici görüntülerin meydana gelmesi adına kullanılan bu çıtalar her ne kadar artık çok fazla ön plana çıkmaya başlamış olsa da insanlar akıllarında çeşitli soru işaretleri oluşabiliyor.

Bundan dolayı da ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez, poliüretan çıta çeşitlerini bulundukları yerlerde kullanamıyorlar. Gerçekte ise konu hakkında yapılmakta olan araştırmalar ile de görülebileceği üzere poliüretan çıta modelleri kullanışlılıklarının yanı sıra insan sağlığına da hiçbir şekilde zarar vermeyecek bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı insanlar gönül rahatlığı ile diledikleri modeldeki çıtaların iç mimari de kullanabiliyor. Üretimi esnasında adından da anlaşılabileceği üzere poliüretandan da üretilmektedir. Böyle olunca da ortaya çıkartılmış olan çıta modelleri hem hafif bir yapıya sahip olup hem de son derece sağlamdır. Bulundukları alanda estetik bir görüntü ortaya çıkartırken yapıya hiçbir şekilde zarar vermeyecektir.

 

En Yeni Poliüretan Çıta Modelleri

İlk olarak poliüretan çıta modellerinin üretilmeye başlandığı dönemlerde insanların karşılarına çıkan modeller son derece standart düzeylerdeydi. Bundan dolayı da yapısında istediği görüntünün elde edilmesini sağlamayacağı için insanlar ne kadar gerekli olduğunu düşünseler de bu ürünleri seçemiyorlardı. Fakat bünyesinde yapılmakta olan çalışmalar ile beraber her geçen gün birbirinden farklı poliüretan çıtalar üretilerek insanlara sunulmaktadır. İnsanların bu aşamada yapmaları gereken tek şey onların beğenisi için sunulacak olan modelleri incelemek olacaktır. Çıtalar, kullanılacakları alanlara göre farklı boyutlarda hazırlanabilir. Böylece olması gerektiğinden büyük ya da küçük boyutlarda olup görünümü bozacak tarzdaki çıtaların kullanımı engellenecektir. Doğru şekilde uygulaması yapılacak olan poliüretan çıta modelleri ile yapılar her zaman istenilen şık görüntüye pratik şekilde ulaşmayı başarmış olur. 

TOP